جزئیات مقالات و مطالب


بازاریابی چگونه در روند رو به رشد مشاغل و جذب مشتری وفادار موثر است؟

 

بازاریابی عملکردی است که می‌تواند مسیر بین مشتریان و مشاغل را کوتاه‌تر کند و آنها را به سوی اهدافشان پیش ببرد. بازاریابان به دلیل آشنایی با انواع مختلف مشتریان و نوع رفتار آنها، راحت‌تر می‌توانند مشتریان را ترغیب به خرید و وفادار به کسب‌وکار کنند. تمامی استراتژی‌های موجود در بازاریابی مشاغل به منظور جذب مشتریان مختلف با سلایق متفاوت ایجاد شده است و هر کدام از آنها برای بهبود وضعیت موجود در کسب‌و‌کار، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کارفرما و مشاغل برای تبدیل هر یک از مشتریان به مشتری وفادار، ملزم به رعایت اصول و نکاتی هستند که اجرای هر کدام از آنها ضروری است. یکی از مواردی که باید در تمامی پلن‌های مشاغل انجام شود پیگیری مداوم مشتریان، خرید آنها و پشتیبانی از محصول فروخته شده است. این پیگیری باید به گونه‌ای انجام شود که مشتریان احساس بدی از مراجعه و خریدشان نداشته باشند و تماس‌های برقرار شده از سوی کسب‌و‌کار را به چشم مشاوره و همراهی ببینند. مشاغل موظفند از بازاریابانی برای جذب مشتری وفادارشان استفاده کنند که مشاوره و همراهی با مشتریان را آموخته باشند و بدانند چگونه با هر یک از مشتریان رفتار کنند تا آنها را جذب و حفظ کنند.

 با-مشتریان-به-گونه-ای-رفتار-کنید-که-احساس-کنند-همانند-مشاوره--دلسوز-آنهایید

چه چیزهایی در بازاریابی برای رسیدن به مشتری وفادار نیاز است؟

 

یکی از مواردی که در بازاریابی برای رسیدن به مشتری وفادار و همیشگی نیاز است، در ابتدا شناخت بازار هدف، بازار عرضه و بازار تقاضاست که هر کدام از این موارد برای بهبود اوضاع فعلی کسب‌و‌کار حائز اهمیت خواهد بود. شناسایی بازار هدف همچون برنامه‌ریزی، جزء مواردی است که باید در ابتدای کار انجام شود و متناسب با آن محصولات، خدمات و حتی فروشنده انتخاب کرد. این شناخت بسته به نوع فعالیت کسب‌و‌کار، موقعیت جغرافیایی و میزان بودجه مصرفی در فروشگاه متغیر است و می‌تواند با گذشت زمان و پیشرفته‌تر شدن شرایط کاری به این متغیرها اضافه و یا کم شود.
مشتری وفادار زمانی به کسب‌و‌کاری خاص وابسته خواهد شد و به خانواده‌ی آن مجموعه خواهد پیوست که بداند تمامی افراد حاضر در کسب‌و‌کار دلسوزانه در حال تلاش برای جلب رضایت مشتریانشان هستند و همه‌ی مواردی که از جانب بازاریابان و یا حتی صاحب کسب‌و‌کار به مشتریان ارائه می‌شود به صلاح هر دو طرف فرآیند خرید و فروش خواهد بود. مشتری وفادار کسی است که بتواند در بدترین شرایط کسب‌و‌کار نیز از همان فروشگاه خرید خود را انجام دهد و حتی در صورت بروز خطا و مشکلی احتمالی، فروشگاه را ترک نخواهند کرد و علاوه بر خرید دائمی خود، کسب‌و‌کار مورد نظر را به دوستان و آشنایانشان نیز پیشنهاد خواهند داد.
در دنیای امروزی مشاغل که همراه و وابسته به تکنولوژی هستند، روابط بین مشتری وفادار و کسب‌‎و‌کار بیشتر و نزدیک‌تر شده است و به گونه‌ای کار بازاریابان از برخی جهات آسان‌تر و برنامه‌ریزی‌هایشان قابل دسترس‌تر شده است. نزدیکی بین مشتریان و مشاغل از طریق شبکات اجتماعی و وب‌سایت‌ها است و بدون در نظر گرفتن زمانی مشخص قادر هستند تا از نظرات و پیشنهادات هم بهره‌ی لازم را ببرند.

 مشتریان-و-مشاغل-نزدیک-تر-شده-است-به-دلیل-وجود-تکنولوژی،-امروزه-روابط-بین

نویسنده: مارال معلم طبرسی