مقالات و مطالبفراباشگاه امواج از ابتدای تاسیس خود بر آن بود که بتواند به خواسته‌های اعضای خود پاسخ دهد.

اگر بخواهیم تمثیل آن را در موضوع خودمان بیابیم باید بیان کنیم جذب مشتری امری بسیار سخت و نیازمند تلاش است اما حفظ آنان و متقاعد ساختن آنها به حضور دوباره و استفاده از خدمات و یا کالای کسب‌وکار کاری به مراتب سخت‌تر می‌نماید. همین است که بایستی اصول متعددی را در این زمینه رعایت کرد و برای آن برنامه داشت.

پس از شروع کسب‌وکار اقدامات متعددی صورت می‌گیرد. مراحلی که به واسطه‌ی نوع کسب‌وکار و چگونگی برنامه‌ریزی‌های انجام شده انجام می‌شود. اما احتمالا مرحله‌ای در این میان وجود دارد که در بین تمامی مشاغل و کسب‌وکارها مشترک است و آن چگونگی جذب و حفظ مشتری است.

افزایش فروش و مشتری و در نتیجه رونق کسب‌وکار روش خاص خود را دارد. اولین آنها توجه به برنامه‌های از پیش تعیین شده توسعه (مدل‌های توسعه تجارت) و استفاده از تیم‌های متخصص و حرفه‌ای در این زمینه می‌باشد.

افزایش فروش؛ کلیدواژه اصلی برای بهبود شرایط با توجه به آنچه که در آن هستیم در موضوعاتی شبیه به راه‌اندازی باشگاه مشتریان و توجه به مشتری و نیازهای آنان است.

اگر صاحب یک کسب‌و‌کار هستید احتمالا موضوع باشگاه مشتریان را بارهای بار از این و آن شنیده‌اید. امروز کم نیستند برندهای معتبر و بزرگ و کوچکی که این موضوع را جدی گرفته‌اند و به انواع و انحای مختلف در حال کار بر روی باشگاه مشتریان خود هستند.

غالب صاحبان کسب‌وکار یک سوال اصلی را در ذهن خود دارند و آن هم این است که چه روندی است که ما را به رونق می‌رساند.

با استفاده از این برنامه و بررسی اطلاعات و نیازهای مشتریان می‌توانید بهترین نوع تجربه را برای آن‌ها بسازید. به ‌گونه‌ای که علاوه بر استفاده از محصول یا سرویس شما برای بار نخست برای دفعات بعدی نیز سراغ شما را بگیرند و به سمت شما بیایند.

با استفاده از این برنامه‌ها خواهید فهمید مشتری چه می‌خواهد و چگونه می‌توانید نسبت به نیازها و خواسته‌های مشتری خود مطلع شوید.

شاید تمثیل وضع امروز برندها و کمپانی‌های ما شبیه به ژاپن و آلمان بعد از جنگ جهانی باشه. حالا نه به اون حدت ولی خب کمی از آن هم نداره. با ذره‌ای تدبیر و پرداختن به جبران کاستی‌های رقیب بدانید که موفقیت چشمک خود رو به شما زده است. شرکت های ژاپنی و آلمانی نیز استارت موفقیت خودشون رو از همون روزها زدند. از توجه به نیازهای مشتری و ارزش‌هایی که آنها با خرید خودشون به برند می‌بخشند.